برند اسمگ

SMEG SPA یا اسمگ  تولید کننده ایتالیایی است لوازم خانگی . ویتوریو برترازونی این شرکت را در سال ۱۹۴۸ در شهر گواستالا ، رجیو امیلیا ، ایتالیا تاسیس کرد. نام مخفف Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla (” آثار مینای دندان متالورژی Emilian گواستالا”) است.

این شرکت در مالکیت خصوصی خانواده Bertazzoni باقی مانده است و دفتر مرکزی آن هنوز در گواستالا است. اسمگ بیشتر به خاطر یخچال های یکپارچه به سبک دهه ۱۹۵۰ FAB که دارای گوشه های منحنی است ، شناخته می شود. این شرکت همچنین ماشین ظرفشویی (مستقل – به سبک FAB ، نیمه یکپارچه و کاملاً یکپارچه) ، ماشین لباسشویی ، اجاق گاز ، مایکروویو ، اجاق گاز ، اجاق گاز مستقل ، محدوده ، یخچال ، کابینت شراب ، دستگاه های قهوه داخلی و لوازم خانگی کوچک تولید می کند.

تاریخچه

ویتوریو برترازونی اسنر Smeg را در سال ۱۹۴۸ تاسیس کرد. شرکت اسمگ در ابتدا در زمینه لعاب کاری و فلزکاری تخصص داشت. به سرعت تولید لوازم پخت و پز را آغاز کرد. “الیزابت” ، که در سال ۱۹۵۶ راه اندازی شد ، یکی از اولین محدوده های گاز بود که شامل احتراق خودکار ، سوپاپ های ایمنی در اجاق گاز و یک برنامه نویس پخت و پز بود.

در دهه ۱۹۶۰ ، دسته محصولات مربوط به شستشو با تولید اولین ماشین ظرفشویی Smeg معرفی شد که به زودی منجر به نمایش جهانی در سال ۱۹۷۰ شد: اولین ماشین ظرفشویی با عرض ۶۰ سانتی متر با ظرفیت ۱۴ نفر.

فعالیتهای دیگر

بعد از شروع فعالیت در بخش مسکونی ، اسمگ بعداً وارد بازار تجاری شد. Smeg Food Service لوازم مورد نیاز رستوران و هتل را تولید می کند و Smeg Instruments تجهیزات ضد عفونی کننده را برای بیمارستان ها و جراحی های دندان تهیه می کند.

تجارت اسمگ

طراحی و ساخت وسایل Smeg در چهار کارخانه مستقر در شمال ایتالیا متمرکز شده است که هر یک از آنها در یک نوع دستگاه خاص تخصص دارند. اسمگ دارای شرکت های تابعه در سراسر جهان ، دفاتر خارج از کشور و یک شبکه فروش گسترده است. Smeg مجموعه ای از محصولات را با همکاری معماران و طراحان ، از جمله Guido Canali ، Mario Bellini ، Renzo Piano ، Marc Newson و deepdesign را توسعه داده است.

لوازم FAB اسمگ به سبک یکپارچه سازی

یخچال با سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل

در سال ۱۹۹۷ ، اسمگ یخچال های خود را به سبک یکپارچه سازی عرضه کرد. تولید شده در چندین رنگ ، FAB28 دارای حروف برجسته SMEG ، درهای منحنی عمیق و دسته ای تیز و مجلل از دهه ۱۹۵۰ است.

نسخه های یخچال فریزر دنبال شد و گزینه های رنگی گسترش یافت و شامل رنگ های صورتی ، زرد ، نارنجی و کرم به همراه نسخه های ویژه ، از جمله درب Union Jack بود.

در سال ۲۰۱۴ ، اسمگ با مجموعه ای از لوازم خانگی کوچک مانند توستر و کتری ، دامنه سبک FAB 50s را بیشتر گسترش داد.

جوایز

  • ۲۰۱۰: جایزه Good Design توسط شیکاگو آتنائوم ، موزه معماری و طراحی و مرکز اروپایی معماری ، هنر ، طراحی و مطالعات شهری برای اجاق گاز FP610SG و اجاق گاز P755SBL از خط تولید نوآورانه نیوزون اعطا شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید